PROJEMİZ

100 Güne 100 Kitap projesi, okul öncesi öğretmeni ve Ankara Etimesgut Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışmakta olan Merve YAĞCI’nın kuruculuğunu yaptığı bir eTwinning projesidir. Projemiz 2017 yılından bu yana devam etmektedir.

Projede, nitelikli çocuk kitaplarının seçiminden, okunmasına; kitapların çocuklara, velilere ve hatta öğretmenlere ulaşmasına kadar pek çok konuyu dert edinmiş 100 öğretmen ile yola çıkılmıştır. Hali hazırda 150 kişilik Beyin Takımı Ekibi ve 1000 kişilik uygulayıcı öğretmen grubu ile çalışmalara devam edilmektedir.

100 Güne 100 Kitap projedeki öğretmenler sayesinde ülkemizin her şehrinde yüzlerce çocuğa nitelikli çocuk kitapları ulaştırılmıştır. Eş zamanlı olarak sınıflarımızda, okullarımızda, öğrencilerimizin evlerinde oluşan kütüphanelerin yanı sıra 17 ildeki Kadın Kapalı Cezaevinde de çocuk kütüphaneleri oluşturulmuştur.

Pandemi dönemi ile birlikte projemiz daha kapsamlı hale dönüştürülmüştür. Sosyal medya hesaplarımızda yayınevlerinden izin alarak okuduğumuz nitelikli çocuk kitapları; gerek kitap seçimi, gerekse etkileşimli kitap okuma konusunda örnek teşkil etmiştir. Ayrıca bu dönemde, sürekli üzerinde durduğumuz “telif haklarının önemini” de vurgulama fırsatını yakalamış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bizce, 100 Güne 100 Kitap Projesi, bir projeden öte bir akademi ve bir ailedir.

Share:

Author: admin

1 thought on “PROJEMİZ

  1. Merhaba, projenize katılmak istiyorum . Katılma koşulları hakkında bilgi alabilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir