PROJEMİZ

100 Güne 100 Kitap projesi, okul öncesi öğretmeni ve Kocaeli Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE biriminde çalışmakta olan Merve YAĞCI’nın kuruculuğunu yaptığı bir eTwinning projesidir.

Projede, nitelikli çocuk kitaplarının seçiminden, okunmasına; kitapların çocuklara, velilere ve hatta öğretmenlere ulaşmasına kadar pek çok konuyu dert edinmiş 100 öğretmen ile yola çıkılmıştır. Hali hazırda 150 kişilik aktif ekibi ve 1000 kişilik uygulayıcı öğretmen grubu ile çalışmalara devam edilmektedir.

100 Güne 100 Kitap 4. Senesini bitirirken, projedeki öğretmenler sayesinde ülkemizin her şehrinde yüzlerce çocuğa nitelikli çocuk kitapları ulaştırılmıştır. Eş zamanlı olarak sınıflarımızda, okullarımızda, öğrencilerimizin evlerinde oluşan kütüphanelerin yanı sıra 17 ildeki Kadın Kapalı Cezaevinde de çocuk kütüphaneleri oluşturulmuştur.

Pandemi dönemi ile birlikte projemiz daha kapsamlı hale dönüştürülmüştür. Sosyal medya hesaplarımızda okuduğumuz nitelikli çocuk kitapları; gerek kitap seçimi, gerekse etkileşimli kitap okuma konusunda örnek teşkil etmiştir. Ayrıca bu dönemde, sürekli üzerinde durduğumuz “telif haklarının önemini” de vurgulama fırsatını yakalamış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bizce, 100 Güne 100 Kitap Projesi, bir projeden öte bir akademi ve bir ailedir.

Share:

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.